Antimalware Service Executable Kapatma
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Antimalware Service Executable Kapatma

0

Antimalware Service Executable Kapatma Diğer bir ismiyle yürütülebilir yazılım önleme hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda bakıldığı zaman ise gerekli olan bir yazılım türüdür. Bilgisayar için şüphesiz ki en önemli konulardan bir tanesi güvenliktir. Bu güvenliği sağlamak için de Anti virüs yazılımları bulunmaktadır. Neredeyse her işletim sistemi için virüsten korunması maksadıyla bir yazılım programı olması gerekmektedir.

 Bilgisayar kullanıcıları cihazın güvenliği için bir anti virüs programı kesinlikle kullanması gerekmektedir. Bu anti virüs programlarına baktığımız zaman kişi kendi virüs programını seçebilir. Ama bazı durumlarda anti virüs programlarıyla alakalı olarak şöyle bir sıkıntı yaşanmaktadır. Anti virüs yazılımları çok fazla CPU kullanmaktadır. Bu sebepten kaynaklı olarak da kişi bunu kaldırmak istemektedir.

Antimalware Service Executable Nedir?

Antimalware service kaldırılmak istenmektedir ama özellikle işletim sistemi için faydalı bir aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Windows işletim sisteminde yer almaktadır. Cihazınızın görev yöneticisi hizmetinin ayrıntılar bölümünde de bu yazılıma ulaşabilirsiniz.

 Bu yazılımın en büyük avantajı ve faydası kötü ve casus yazılımları tarama amacıyla çalışmaktadır. Tarama sırasında cihaza zarar veren bir şeyim olup olmadığını tespit etmeye çalışır eğer var ise de kişiye bununla alakalı bir rapor sunmaktadır. Burada kişi bilgisayarını kullanırken bile arka planda bir tarama yapılmaktadır. Bu tarama sonucunda da eğer ki kötü amaçlı bir yazılım bulunur ise ilgili dosyayı silinmektedir. Virüs bulaşan programları ve dosyaları kendi bünyesinde olan karantinaya almaktadır. Aslında tüm bu aşamaları ile baktığımız zaman gerekli olan bir uygulamadır.

Antimalware Service Executable Hizmetinin Fazla CPU Kullanmasının Nedeni Nedir?

Antimalware service executable hizmetinin fazla CPU Kullanması devamlı olarak arka planda virüse karşı tarama yapmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumun önüne geçmek neredeyse imkânsızdır. Bu durumu çok ciddi boyutta problem yaşayan kişi varsa bu uygulama yerine farklı bir virüs programı da kullanabilir. Ama yüklenen virüs programında aynı şekilde CPU fazla kullanımına sebep olabilir. Çünkü anti virüs yazılımlarının hepsi sürekli olarak arka planda çalışmaktadır. Ve kişinin cihazını risk altına alan bir virüs durumu söz konusu var ise bu durumda karantina uygulaması yapmaktadır.

 Virüs programlarıyla alakalı olarak artık birçok virüs programı teknolojinin de gelişmesine paralel olarak artık kendi tarama yapmaktadır. Otomatik tarama belli bir süre sonra tekrardan tekrar edilmektedir. Sadece bazı virüs yazılımlarında otomatik tarama kapatılarak virüs programı kullanılmaya devam edilebilir. Ama bu durumun da belli eksiklikleri bulunmaktadır. Özellikle cihazınızda herhangi bir beklenmeyen bir virüs bulaşmasına neden olabilmektedir.

Antimalware Service Executable Kapatma
Antimalware Service Executable Kapatma

Antimalware Service Executable Devre Dışı Bırakılmalı Mı?

Antimalware service executable devre dışı bırakılıp bırakılmayacak kişiyle alakalı olan bir karar olacaktır. Bu ürünün devre dışı bırakılması cihaz açısından sıkıntı yaratabilmektedir. Bu sebepten kaynaklı olarak yazılımın devre dışı bırakılması problem yaratacaktır. Kişi farklı bir yazılım virüs programı yüklese bile aynı sıkıntıyı CPU kullanımının yüksek olmasını bu yazılımda da yaşayacaktır.

 CPU kullanımının yüksek olması bilgisayarın hızının yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bu sebepten kaynaklı olarak da can sıkıcı olabilmektedir. Ama anti virüs programları bilgisayarın genel sağlığı açısından kullanılması gerekmektedir. Herhangi bir virüs sebebiyle kişi cihazı kullanılamayacak duruma gelebilir. bu sebepten kaynaklı olarak avantajlarını ve dezavantajlarını düşünerek karar vermek sağlıklı olacaktır. CPU kullanımının yüksek olmasında aşağıdaki önlemleri de alabilirsiniz.

 •  Anti virüs taraması yapın
 •  Cihazın yeniden başlatın
 •  Cihazınızın bilgisayarınızın güncellemelerini kontrol edin
 •  Windows defender zamanlama seçeneklerinde değişiklik yapın.

Bir önceki yazımız olan 9520'ye Mesaj Gitmiyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir