Monopoly Deal Nasıl Oynanır?
 1. Anasayfa
 2. Oyunlar

Monopoly Deal Nasıl Oynanır?

0

Monopoly Deal Nasıl Oynanır? Monopoly Deal Bir kart oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok fazla sayıda kişi tarafından bu oyun oynanmaktadır. Her an her yerde oynamanız için gerekli olan yeterli olan bu kartları ile çok ciddi boyutta siz de keyif alacaksınız. Bu oyunda toplamda 110 tane kart bulunmaktadır. 3 farklı renk grubuna ait arsaları toplamak en önemli özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Yalnız bu kartlar ile alakalı olarak en önemli özellik bu vardan bazıları öyle kartlar ki aniden servetinin el değiştirmesine sebep olabilmektedir.  Temposu yüksek eğlencesi bol olan oyunun bağımlısı olacağınızdan şüphemiz yoktur.

Monopoly Deal Nasıl Oynanır?

Monopoly Deal Nasıl Oynanır?

Monopoly Oyunu içerik olarak bir bölge içerisinde çeşitli emlak ve şans noktalarından oluşmaktadır. Oyuncuların piyonları bulunmaktadır. Beraber bu bölgede planlarıyla beraber kişi bu bölgede kalan son oyuncu olmak için yarıştığı bir kutu oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır noktam fiyat olarak baktığımız zaman da uygun bir uygun olması sebebi ve eğlenceli olması sebebiyle de çok tercih edilmektedir.

 Bu oyunda oyun sonu bir oyuncu 3 farklı renk grubundan tüm tapu senedi kartlarına sahip olduğunda oyun sona ermektedir. Tapu senedi kartlarına sahip olan oyuncu oyunu kazanmış sayılmaktadır. Emlakcılık konumu bir oyundur. Zarıyla oynanmakta ve bir masa ve kutu oyunu olarak da anılmaktadır noktam oyuncuların amacı mümkün olduğunca çok emlak satın alarak bu iş tekelleşme girerek diğer oyuncuları iflasa sürüklemesi gerekmektedir.

Monopoly Deal Fiyatları

Monopoly Deal Fiyatlarıyla alakalı olarak popülaritesi yüksek bir oyun olmasına rağmen uygun fiyatlıdır. Fiyatıyla alakalı olarak birkaç yere sorarak bilgi alabilirsiniz. Genellikle bu oyunu kırtasiyeler oyuncakçılarda ya da son dönemlerde ortaya çıkan milyoncu gibi yerlerde bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyun internet üzerinden de satılmaktadır.

 Kişilerin tüketici alışkanlıklarında yaşanan değişiklikler sebebiyle artık internet alışverişi de her geçen gün hayatımızın içine girmiştir. Ki bazı ürünler gerçekten gidip mağazanın alacağınızdan kat kat daha ucuz bir rakama internet üzerinden alabilirsiniz. Kutu oyunları da internet üzerinden alınabilecek olan oyunlardır. Birkaç fiyat karşılaştırması yaparak karar verebilir ve oyunu satın alabilirsiniz.

Monopoly Deal Nasil Oynanir
Monopoly Deal Nasil Oynanir

Monopoly Ev Biterse Ne Olur?

Monopoly ev biterse Emlak oyun olması sebebiyle hiç bina kalmayabilir noktam bu anlamda oyunculardan biri evini ya da otelini bankaya satana kadar beklemeniz gerekmektedir. Açık artırmalar üzerinde durduğunuz sahipsiz arsa istasyon veya iskeleye kamu kuruluşunu satın almak istemiyorsanız bankacı o mülke çıkartılma yoluyla satışa çıkarmak zorundadır. Satışa çıktıktan sonra da tekrardan oyun sirkülâsyonu devam edecektir.

Monopoly Oyun başlamadan önce her oyuncuya belli bir miktar para dağıtımı yapılabilir. Kasa tarafından dağıtılan başlangıç parası değişkenlik göstermektedir. Ortalama toplam 1.500 Monopoly Fişlere dağıtılır. Monopoly ile alakalı olarak ise en dikkat çeken konu ise İngiliz kraliyet ailesi tarafından yasaklanmış olmasıdır. Kutu oyunları içerisinde ilk defa böyle bir durum ile karşılaşılmıştır. İngiltere kraliyet ailesinin bu oyunu oynamasının neden yasaklandığı ile alakalı olarak en yaygın olan kanı aile üyeleri sayısındaki huzuru korumaya dayanmaktadır. Herkesin kazanmak isteyeceği bu oyunda aile huzurunu riske girdiğini söylemesinden dolayı bu şekilde yorum yapılmaktadır.

Özellikle kutu oyunları toplu olarak oynanan ve keyif alınan oyunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece bu oyun değil birçok kutu oyunu bulunmaktadır. Zevkinize ve tercihinize göre oyunun içeriğinde değişkenlik mümkündür. Son dönemlerde oynanan en çok satan kutu oyunu ama karşımıza bu oyun olarak çıkmaktadır. Tabu da birlikte oynanan ve eğlenceli olarak oynanabilecek olan diğer oyunlar arasında sayılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Nulls Brawl Nasıl İndirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 4
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 4
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir