Kan Sulandırıcı İğne Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Kan Sulandırıcı İğne Nasıl Yapılır?

0

Kan sulandırıcı iğne nasıl yapılır şeklinde bir soruya vücudun farklı bölgelerinde yapılabileceğini söyleyerek cevap vermek mümkün olacaktır. Genel olarak iğneler koldan ya da kalçadan yapılabilirken aynı zamanda karın bölgesinden de kan sulandırıcı iğne yapılabilir. İlk başta enjektörü kan sulandırıcı ile doldurduktan sonra vücuda enjekte edilmek üzere kan sulandırıcı iğne şırınga ile vücuda uygulanır.

 Kan sulandırıcı iğne ile ilgili olarak bir takım önemli şeyler de mevcuttur ve dikkat etmeniz gereken çok fazla husus vardır. Aynı zamanda yan etkilere de sahip olan bu İğnelerle ilgili olarak kullanım aşamasında yapılması ya da yapılmaması gereken şeyler hakkında da bilgi edinmenizde son derece büyük bir fayda vardır.

 Kan sulandırıcı iğne ne zaman vurulmalı konusunda da bu başlık altında çok önemli bir durumdan söz etmek gerekirse bunun ortalama etkisinin 5 gün gibi bir zaman zarfında oluşacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda 48 saat içerisinde de etkisini göstermeyebilir ve bu sebepten dolayı da çok hızlı bir şekilde etki etmesi beklenemez.

 Tabii ki bu konu ile ilgili olarak en çok merak edilen şeylerden biri de kan sulandırıcı iğne günde kaç defa yapılır sorusu olacaktır. Bu noktada kan sulandırıcıları günde bir defadan fazla yapmamak son derece büyük bir önem taşır ve fazlası bir takım sorunlara yol açar.

Kan Sulandırıcı İğne Nasıl Yapılır?
Kan Sulandırıcı İğne Nasıl Yapılır?

 Kan Sulandırıcı İğne Ne İçin Yapılır?

 Kan sulandırıcı iğne ne için yapılır konusunda da bir açıklama yapmak gerekirse kan sulandırıcı iğnelerin adı üzerinde kan sulandırmak amacıyla yapıldığını söylemek mümkün olacaktır. Bazı kişiler de meydana gelmiş olan bir takım hastalıklar ya da bazı ilaçların yan etkileri olarak kanda pıhtılaşma meydana gelebilir. Özellikle de ilerleyen yaşlarda çok fazla görülen pıhtılaşma durumunda ya da doğuştan bu tip bir problemi olan kişilerde kullanılması gereken bir ilaç olarak karşımıza çıkar.

 Kan Sulandırıcı İğne Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 Kan sulandırıcı iğne kullanırken nelere dikkat etmek gerekir konusu ile ilgili olarak da çok dikkatli bir şekilde araştırma yapmanız gerekli olacaktır. Mesela tansiyon ilaçlarında da kullanılmaması gereken ve çok büyük bir etki yaratması muhtemel olan greyfurt kan sulandırıcı iğne ya da ilaçlarla da kesinlikle tüketilmemesi gereken bir meyvedir. Çünkü bu meyve depolanarak vücutta bir takım ilaçların birikmesine sebep olur ve bir süre sonra çok ciddi rahatsızlıkların meydana gelmesine sebep olabilir. Aynı şekilde kızılcık ve mango gibi şeylerin de tüketilmesi biraz zararlı olabilir.

 Bir hafta içerisinde tüketimi sınırlandırılması gereken birtakım meyve ve sebzeler olarak da düşünülebilecek şeylerden de söz etmek gerekirse sarımsak başta olmak üzere yeşil çaydan da söz etmek mümkün olacaktır. Bununla birlikte zencefilin de aşırı derecede tüketilmesi istenmeyen bir duruma sebep olabilir.

 Kan Sulandırıcı İğne Tansiyonu Etkiler Mi?

 Kan sulandırıcı iğne tansiyonu etkiler mi konusu ile ilgili olarak da yüksek tansiyon hastası olan kişilerin ve tansiyonu sürekli olarak düşenlerin birtakım soruları oluyor. Çünkü tansiyon ciddi anlamda insanların yaşamını etkileyen bir şey ve ölüme kadar sebep olabilecek boyutlara varan bir rahatsızlıktır. Kan sulandırıcı iğneler yüksek tansiyon hastaları için birtakım problemlere sebep olabilir ve bu sebepten dolayı da mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmaları gerekir.

 Kan sulandırıcı iğne ile ilgili bu tür sorular içerisinde kan sulandırıcı kilo aldırır mı gibi bir soruyla da karşı karşıya kalmaktayız. Ancak kan sulandırıcının hiçbir şekilde kilo aldıran bir özelliği olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bir kalorisi yoktur.

Bir önceki yazımız olan 9520'ye Mesaj Gitmiyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir