Xiaomi Nfc Açma
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Xiaomi Nfc Açma

0

Xiaomi nfc Açmak için kişiler araştırma yapmaktadır. Özellikle teknolojinin çok fazla gelişmiş olmasıyla birlikte hayatımızı da çeşitli kolaylıklar ve teknolojik durumlar girmiştir. Bunlardan bir tanesi de NFC özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Xiaomi Nfc Açma nasıl yapılır?

Xiaomi Nfc Açma

Türkçe adıyla yakın alan iletişimi bir kablosuz iletişim teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle elektronik cihazlar arasındaki yakın mesafeli haberleşmeyi sağlamaktadır. 2002 yılında ortaya çıkan teknolojik gelişmeler ile bu durum ortaya çıkmıştır. Özellikle benzer kablosuz iletişim teknolojileri çok daha kısa mesafeli menzile sahip olan teknolojiyle birlikte geniş bir bant sunmaktadır.

Eğer ki telefonunuzdan NFC sensörü ya da NFC özelliği var ise cihazınızın sol üst köşesinin altında yer almaktadır. NFC sen sörünü aktif olup olmadığını telefonunuzun bildirim ışığını kısmını yanmasından anlayabilirsiniz. Özellikle bazı cihazlarda bu durum söz konusudur bazılarında ise söz konusu değildir. Teknolojik gelişmelerini de çok ciddi boyutta bu konuda etkisi vardır. Bu anlamda son dönemde teknolojiye göre neredeyse birçok telefonda NFC özelliği bulunmaktadır.

Xiaomi Nfc Açma Nasıl Yapılır?

NFC özelliğini açılmasıyla alakalı olarak öncelikli olarak telefonunuzda böyle bir özellik olup olmadığına bakmak gerekecektir. Eğer ki var ise açmak için telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın. Bağlı cihazlar bağlantı tercihleri ve NFC YE dokunun NFC seçeneğini kullanın işaretleyin.

NFC telefonda nerede olduğu ile alakalı da bir fazla araştırılmaktadır. NFC özelliği telefonunuzun arkasında üst kısmında ya da arka kameranın yanında bulunmaktadır.

Telefonda NFC Yoksa Ne Yapmalıyım?

Telefonunuza NFC yoksa mobil ve finans sektöründe kullanılan mobil cüzdan ile dijital cüzdan seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Ama telefonda böyle bir uygulamanın olmasından kaynaklı olarak bu uygulamayı aşağıya indirerek yani telefonunuza indirerek kullanma gibi bir durum söz konusu değildir. Bu anlamda farklı yöntemler ile kullanmanız mümkün olacaktır. Bankacılık işlemlerinizi bu şekilde halledebilirsiniz. Özellikle mobil ve finans sektöründe kullanılan mobil cihazdan dijital cüzdan gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

Xiaomi Nfc Acma
Xiaomi Nfc Acma

NFC Özelliği İndirilir Mi?

NFC özelliği akıllı telefonlar aldığınız zaman sim kart taktıktan sonra yönetim uygulamalar kısmından indirebileceğiniz bir uygulamadır. Ama NFC ile alakalı olarak belli cihazlarda otomatik olarak bulunmaktadır. Diğerleriyle ilgili problem yaşayabilmektedir. Özellikle NFC bankacılık sisteminde kişinin işine yaramaktadır.

NFC ile ilgili olarak kişinin yanında cep telefonu olması durumunda herhangi bir ödeme gerçekleştirmek istemesi halinde direk telefonuyla bu işlemi yapabilir. Bu da kişi için oldukça kolaylık olmaktadır. Çünkü artık günümüzde teknoloji çok ciddi boyutta ilerlemiştir. Ve belli durumlardan kaynaklı olarak kişiler unutkanlık yaşayarak yanına çantalarını almayabilir farklı bir şey olabilir üzerinden nakit para olmayabilir ve zor durumda kalabilir. Özellikle telefonda bulunan NFC özelliği ve bankayla anlaşmanız koşulunda ödemenizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

NFC Nasıl Okutulur?

NFC için öncelikli olarak sağ alt kenarda yer alan NFC butona tıkla kısmına girerek kimliğinizi ön ya da arka kısmında yer alan çipi cihaza yaklaştırın ve cip arasında okuma işlemi otomatik başlayacaktır Android telefonlarda NFC arka kısmında yer almaktadır.

Artık telefonlar çok ciddi boyutta hayatımızın her noktasına girmiştir. Telefonunun ciddi bir kapsamının olması ve kolaylık taşınması kişinin hayatını da kolaylaştırmaktadır. Bu anlamda telefonla ilgili olarak sadece oyun ya da farklı sosyal medya alternatifleri yerine telefonun farklı özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir. NFC de bu tarz uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama sizin hayatınıza hem finans hem de banka adına kolaylaştıracaktır. İstediğiniz özellikte bir telefonda bu uygulamanın da yüklü olması size fayda sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Huawei Uygulama Gizleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir