Miui Optimizasyonu Kapama
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Miui Optimizasyonu Kapama

0

Miui Optimizasyonu Kapama Xiaomi telefonuyla alakalı bir özelliktir. Bu optimizasyon özellikle telefonun daha kaliteli çalışmasına fayda sağlamaktadır bu anlamda akıllı cep telefonları günümüzde çok ciddi boyutta yaygın olarak kullanılan teknolojik cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu cihazlar söz konusu olduğu zaman farklı işletim sistemleri farklı modeller ve farklı firmalardan söz etmek mümkün olacaktır. Özellikle bu marka son dönemlerde akıllı telefon üreticileri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ve birçok modeli bulunmaktadır. Peki, Miui Optimizasyonu Kapama nasıl yapılır?

Miui Optimizasyonu Kapama

Miui Optimizasyonu Kapatma

Xiaomi Akıllı telefon piyasasında özellikle dünya devleri arasında karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son dönemlerde Apple çok fazla talep gören bir telefon olmasına rağmen neredeyse bu marka telefonlar da onunla yarışır hale gelmiştir. Dünya üzerinde birçok markanın akıllı cihazların aktif olarak kullanılmaktadır. Eğer ki bir bu telefona sahip iseniz birçoğunuz MIUI kavramını duymuş olmaktadır. Özellikle bu kavram karşınıza çıkan sıklıkla bir terim olacaktır. Peki, Miui Optimizasyonu Kapama nasıl yapılır?

 MIUI performansı kötü etkileyen birtakım sunucular olabilmektedir. Maalesef ki hiçbir yazılım kusursuz olmadığı gibi bu üründe geliştirmiş olmasına rağmen çeşitli sorunları bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle bu anlamda bu kişilerin bu uygulamayı devre dışı bırakmak istemesine neden olabilmektedir. Evet bu telefon markası ile bu özellik oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ama bu farklı problemleri de ortaya çıkarmaktadır.

 •  İlk olarak cihazınızın ayarlar kısmına gidin.
 •  Ayarlar kısmına girdikten sonra telefon hakkını seçeneğini tıklayın.
 •  Açılan ekranda MIUI sürme ile karşılaşacaksınız. Buraya tıklayarak geliştirici seçenekleri aktif etmeniz gerekmektedir.
 •  MIUI sürümü seçeneğini art arda hızlı bir şekilde 7 kez tıklayın bu işlemi doğru bir şekilde yapana kadar birkaç kez tekrarlamanız gerekmektedir.
 •  Bu işlemi 7 kere yaptıktan sonra karşınıza artık bir geliştireceksiniz uyarısı çıkacaktır. Bu uyarının ardından ayarlar kısmına geri dönebilirsiniz.
 •  Ayarlar kısmına geri döndükten sonra ek ayarlar seçeneğini seçerek geliştirici seçenekleri yazısına tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda varsayılan değerleri sıfırla kısmı bulunmaktadır. Bu bölümde karşınıza MIUI optimizasyonunu aç ya da MIUI optimizasyonunu kapa şeklinde karşınıza çıkacaktır.
Miui Optimizasyonu Kapama
Miui Optimizasyonu Kapama

MIUI Nedir?

 Özellikle bu uygulamaya baktığımız zaman MIUI redmi telefonlarında ya xiaomi Telefonlarında karşımıza çıkmaktadır. Yani Android temelli bir mobil işletim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazılım cihazlarda android’e özgü bazı özellikleri değiştirerek kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı hedeflemektedir. Bu nedenle de bu ara yüz Android ara yüzünden farklılık göstermektedir.

 Bu durum bazı kişiler için olumlu yönde o ele alınırken bazı kişiler için ise olumsuz bir durumdur. Bu anlamda da bu özelliği açıp kapama gibi kapama gibi bir takım özellikler bulunmaktadır.

 MIU Optimizasyonu Ne İşe Yarar?

 MIUI optimizasyonu özellikle kişiye birçok fayda sağlamaktadır. Sağladığı faydaları şu şekilde saymak doğru olacaktır.

 •  MIUI optimizasyonu kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.
 •  Cihaza yükleme sırasında kısaltmaktadır ve buna paralel olarak cihazın hızlanmasını sağlamaktadır.
 •  Kullanıcılara farklı ayarlama seçenekleri sunmaktadır
 •  Cihazın ram yöneterek uygulamaların daha verimli çalışmasına fayda sağlamaktadır.
 •  Son uygulamaları kaldırarak cihazı daha verimli hale getirmektedir.
 •  Güç tüketimi azaltarak pil ömrünü uzatmaktadır.

Tüm bunlar özellikle bu uygulamanın kullanılması için kişilere sağlanan faydalar vardır. Ama bazı durumlarda kişi problem de yaşayabilmektedir. Özellikle yaşanan problemlere baktığımız zaman senkronizasyon sorunları çok fazla yaşanmaktadır. Bazı kişiler aynı zamanda devamlı olarak alışmış olduğu bir uygulamayı daha kolay kullanmaktadır. Bu da yaşanan en büyük sıkıntıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Hiçbir yazılım sistemi çok iyi ya da sorunsuz olarak çalışmamaktadır. Bu sebepten kaynaklı olarak da tabii ki bu bazı sıkıntılar normaldir. Ama bu özelliği kapatarak da kullanma gibi bir durumun söz konusu olabilmektedir.

Video Kaynağı

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Bloke Kaldırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir