Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor?
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor?

0

Airpods sağ kulaklık çalışmaması durumunda takip etmeniz gereken en önemli adımlardan bir tanesi kulaklığınızın kutusunu tamamen şarj etmektir. Eğer kutunuzun tamamen şarj olduğundan emin olmak istiyorsanız, çift olarak Airpodsu şarj kutusuna yerleştirip şarj edin. Daha sonrasında genel olarak sorun ortadan kalkacaktır. Ama özellikle, en önemlisi şarj ile alakalı olarak problemi tespit ederek önlem almak olacaktır. Çünkü genel olarak baktığımız zaman bu tarz durumlarda genellikle şarj ile ilgili sıkıntı bulunmaktadır. Airpods şarjı ile alakalı olarak tek kulaklığı etkilemesi biraz kişiyi şaşırtsa da genel olarak şarj ile ilgili sıkıntı yaşatmaktadır.

Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor?

Airpods’dan Ses Gelmiyor Nasıl Düzeltilir?

Airpods ses gelmiyorsa aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla problemi aşabilirsiniz.

 •  Şarj kutusunu tamamen şarj olduğundan emin olmak en önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Airpodsu kutusuna yerleştirip 30 saniye şarj ediniz. Airpods ile alakalı olarak tek kulaklıkta sıkıntı olsa bile ikisinin şarj kutusuna yerleştirilmesi gerekmektedir.
 •  Şarj kutusu iPhone ya da ipadinizi yanınızda açın.
 •  Her iki Airpodsu şarj olduğundan emin olmak için iPhone veya ipadinizin şarj durumunu kontrol ederek anlayabilirsiniz.
 • Airpodsu kulağınıza takarak bir test etmek için ses çalınır. Hâlâ bir Airpodsu çalışmıyor ise şarj ediniz ya da destek bölümüne müracaat ediniz.

Özellikle bu tarz sıkıntılar genel olarak bu kulaklığı kullanan birçok kişide problem olabilmektedir. Genel olarak da Airpods’u sıfırlamak kişinin çözümünü hemen bulmasını sağlamaktadır. Ama hala problem yaşayan kişilerin apple destek bölümüyle de görüşmesi gerekmektedir. Apple destek bölümü genellikle hızlı bir şekilde müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Airpods Ses Seviyesi Düşükse Ne Yapmak Gereklidir?

Airpods ses seviyesi düşükse ilk öncelikli olarak mikrofon ve hoparlörü kontrol etmek gerekmektedir. Özellikle kulaklıklarla alakalı yaşanılan en büyük sıkıntı kir birikintisi olmaktadır. Bu anlamda Airpods bu makalede belirtilen yöntemler ile temizliğini sağlamanız gerekmektedir. Kesinlikle bu ürünler ile alakalı olarak kafanıza göre bir yöntemle temizleme işlemi yapmamanız gerekmektedir. Kulak bölgesini taktığımız için otomatik olarak kulak ile alakalı olarak kirli bir durumda söz konusu olabilmektedir.

Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor?
Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor?

Airpods Kulaklık Tamir Edilir Mi?

Airpods kulaklık bazı durumlarda tamir edilebilir ama bazı durumlarda maalesef ki tamir etme gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Özellikle bu anlamda bu kulaklıkla ilgili olarak eğer ki bir tamir seçeneği düşünüyor iseniz direk yetkili servisiyle görüşmeniz sağlıklı olacaktır. Özellikle doğrudan servisinden aldığınız maliyetleri incelemek için ücret tahmini alın aracını kullanarak hareket edebilirsiniz. Ama bu tarz ürünler ile alakalı olarak işin ehli bir elden çıkması gerektiği için servis ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bazı Airpods tamir seçeneği ile sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Âmâ durumlarda tamir şansı da olmamaktadır.

Airpods Tek Satılıyor Mu?

Airpods tek olarak kullanılabilen bir üründür. Ama bu ürünler çift olarak satılmaktadır. Ama herhangi birinde bir kayıp yaşanması durumunda yetkili servisiyle görüşerek yenisi için bir ücret talebinde bulunduğu durumda kişi yeni temin edilebilmektedir. Ama bunun dışında herhangi bir mağazada bu ürün tek olarak genellikle bulmak mümkün olmayacaktır. Servis ağı ile görüşmeniz ve servisinden elde etmeniz sizin için daha fayda sağlayacaktır.

Bu tarz ürünler hem çok tercih edilen hem de kaliteli olan ürünlerdir. Bu anlamda da uygun koşullarda saklanması daha uygun olacaktır. Bu ürünleriyle alakalı olarak hem ses kalitesinin çok iyi olması sebebiyle tercih edilmektedir hem de ürünler yıllarca kalabilmektedir. Bu anlamda ek garanti kapsamında da bulunan ürünler olmaktadır.

Video Kaynağı

Bir önceki yazımız olan Miui Optimizasyonu Kapama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir