9520’ye Mesaj Gitmiyor
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

9520’ye Mesaj Gitmiyor

0

 9520’ye mesaj gitmiyor gibi bir problem ile Hemen hemen herkes karşı karşıya kalıp bir takım sorular gündeme getiriyor. Bu numaraya mesaj atması gereken kişiler genel olarak mesajın gitmeme sebebini hatlarla ilgili bir problem olduğunu ya da şebekede bir sorun olduğunu düşünerek soruyor. Fakat genel olarak baktığımızda bu tür bir sorunun kişinin yanlış bir suçlama yapmış olması sonucunda ortaya çıktığını görmekteyiz. Ancak bu konu ile ilgili olarak bir takım farklı kuralların da göz önünde bulundurulması gerekli olacaktır. 9520’ye neden mesaj gitmiyor gibi bir soru soracak olursanız işte olası sebepleri;

 •  MMS ya da SMS ayarlarınız kapalı olabilir
 •  Mesaj bölümüne 9520 dışında herhangi bir tuşlama yapmış olabilirsiniz
 •  9520’ye göndermek istediğiniz mesaj yerine yanlış bir mesaj göndermiş olabilirsiniz

 Eğer ki 9520’ye göndermek istediğiniz mesaj bir türlü gitmiyorsa ilk olarak doğru bir mesaj attığınızda emin olmanız gerekiyor. Çünkü genel olarak bu hizmeti alabileceğiniz servise yani 9520’ye herhangi bir mesaj gönderme gibi bir durumunuz söz konusu değildir. Sadece bu mesajı neden atıyorsanız ona göre kurallarına uygun bir takım kelimeleri yazarsanız mesaj alıcıya ulaşır. Aksi bir durum söz konusu olduğu zaman mesajın alıcıya ulaşması hiçbir şekilde mümkün değildir. Bütün bunların yanı sıra gerekli olan kelimeleri harf olarak büyük mü ya da küçük mü yazacağınız konusunda da bilgi edinmeniz gerekir ve aynı zamanda gerekli olan yerlerde boşluk bırakmanız da son derece büyük bir önem taşır.

 Bazı cep telefonlarının ayarları SMS ya da MMS gönderme konusunda aktive edilmemiş olabilir. Hatta pek çok kişinin bu sorundan dolayı mesaj gönderemediğini de bilmekteyiz ve bu sebepten dolayı da genel olarak bu uygulamanın aktif olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

 9520 Nedir?

 9520 nedir diye soracak olursanız da bunu kısaca tanımlamak gerekirse Türk Telekom ile ilgili bir bilgi hattıdır diyebiliriz. Türk Telekom operatörü üzerinde bir aboneliğiniz varsa internet işlemleriniz ya da ev interneti için tek kullanımlık bir şifre almak amacıyla 9520’ye bir mesaj göndermeniz gerekiyor. Bu mesajı gönderdikten sonra direkt olarak tek kullanımlık şifreniz hattınıza gelecektir.

 9520’ye Mesaj Gitmiyor Çözüm

 9520’ye mesaj gitmiyor çözüm için yapabileceğiniz şey her zaman için ilk başta telefonunuzun ayarlarını kontrol etmek ve bu mesajın hangi sebepten ötürü gitmediğini tespit etmek olacaktır. Eğer ki yanlış bir tuşlama yapmamışsanız ve gerekli olan boşlukları bırakıp istenen harflerle mesajı atmışsanız bu durumda daha farklı bir sorun ile karşı karşıya olduğunuz anlamına gelir.

9520ye Mesaj Gitmiyor
9520ye Mesaj Gitmiyor

 Bu durumda ilk başta kontrol etmek zorunda olduğunuz şey her zaman için cep telefonunuzun ayarlarında MMS ya da SMS ile ilgili bir aktivasyon engeli olup olmadığıdır. Eğer ki sorun bundan kaynaklı ise mutlaka cep telefonunuzun ayarlar bölümüne girip SMS ve MMS uygulamalarını aktif bir hale getirmeniz bu işi çözecektir.

 Cep telefonunuzun hafızasının dolup dolmadığını da buradan kontrol edebilirsiniz. Eğer ki SMS kutunuz çok fazla doluysa bu durumda bu ibare ile sürekli olarak karşı karşıya kalırsınız ve mesajınız gitmez. Bu durumda başka bir numaraya da SMS atmayı denediğiniz zaman başarısız olacaksınız. Bu sebepten dolayı da mesaj kutunuzu boşaltarak bu sorunu direkt olarak çözebilirsiniz. Ancak yine de cep telefonunuzda hafıza ile ilgili birtakım sorunlar olabilir Ve bu sebepten dolayı da birkaç uygulama ya da fotoğraf ve videoları da silmeniz gerekebilir.

 Bütün bunların yanı sıra bu sorun Sadece şebeke ile ilgili de olabilir. Eğer ki şebekeniz çekmiyorsa şebeke çeken bir yere geçip mesajı tekrar göndermeyi deneyin.

Bir önceki yazımız olan Eba’dan Nasıl Puan Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir