Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

0

Xiaomi Pil sağlığı öğrenme özellikle bu marka cep telefonlarına istisna bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. MIUI ara yüzündeki özel bir menüde yer alan özel bir kod yardımıyla Xiaomi Pil sağlığını öğrenebilirsiniz. Son günlerde teknolojinin çok ciddi boyutta gelişmesiyle birlikte cep telefonları hayatımızın her noktasına girmiştir. Birçok kişi cep telefonlarını sadece iş için değil aynı zamanda eğitim aynı zamanda eğlenme gibi birçok amaçla cep telefonu kullanılmaktadır. Bu anlamda da cep telefonunda kesintisiz vakit geçirmenizi sağlayan en önemli özelliği ise pil süresidir. Pil bittiği zaman yani şarjı tükendiği zaman cep telefonlarını kullanma ihtimalimiz de ortadan kalkmaktadır. Bu anlamda da pil sağlığını öğrenme önemli bir özelliktir.

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

Xiaomi Telefonunun Pil Sağlığını Kontrol Etme

Telefonumun pil sağlığını kontrol etmek için izlenmesi gereken basit yollar bulunmaktadır. Bunu kolaylıkla siz de yapabilirsiniz. Pildeki kapasite azalmasını ölçmek ve eğer batarya değişimi yapmanız gerekiyorsa bunu anlamak için ara yüzüne geçmeniz gerekmektedir. Ara yüzünde Giriş yaptığınızda *#*#6485#*#* Yapıp kodunu yazınız. Burada bizim için 2 önemli değer vardır. 2 değer

 • MF-05:Mevcut pil kapasitesi
 • MF-06:Fabrika çıkışı da pil kapasitesi

Bu değerler ile en azından cihazımızın şarj ömrünü kestirmek kolay olacaktır. Şarj ile alakalı olarak bir tadilat görmesi gerekir ise de yetkili bayilerde yapılabilecektir. Özellikle bu marka telefonlarda bu modelin içerisinde bu özellik bulunmaktadır. Aynı zamanda Google Play üzerinden de farklı uygulamaları indirerek farklı cihazlarında pil kapasitesi ve ölçümü yapılmaktadır. Ama bunlar sağlıklı veriler olmamaktadır.

Cep telefonlarıyla ilgili olarak aynı zamanda powerbanklerde şarj problemini ortadan kaldırmasına rağmen tam anlamıyla yardımcı olmamaktadır. Bu anlamda prize bağlı olmayan cihaz powebank bağlı olarak çalışabilmektedir. Bu da yine kişilerin konforunu düşüren bir durumdur. Özellikle bu nedenden kaynaklı olarak da bu ürünün cep telefonunun şarjı ile ilgili olarak bilgileri sağlıklı bir şekilde edinmek aynı zamanda sağlıklı bir yöntem ile de bu sorunun önüne geçmeyi sağlayacaktır.

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme
Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

Xiaomi Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Xiaomi batarya kalibrasyonu için Öncelikli olarak telefonun rootlu olması gerekmektedir. Cep telefonlarının pilleri uzun süreli kullanılan zayıflayan cihazlardır 2 cep telefonlarıyla alakalı karşımıza çıkan en çok arıza sebeplerinden bir tanesi budur telefon kullanım süresine ve kalitesine bağlı olarak zayıflama ve kalibrasyonu düşüş süresi artmakta veya azalmaktadır. Bu sebepten kaynaklı olarak da kalibrasyon telefon kullanış lığını artırmaktadır.

Cihaz ile alakalı olarak hâlâ probleminiz devam ediyor ve kalibrasyon problemi yaşıyor iseniz Google Play mağazasını açın ve redpi tarafından geliştirilen touchscreenrepair uygulamasını indirin 10 milyondan fazla indirme ve 4. 7 değerlendirme puanına sahip olan bu uygulama en iyilerinden bir tanesidir.

 • Uygulamayı açtıktan başlangıçta alt tarafta yer alan mavi start bot butonuna dokunmanız gerekmektedir.
 •  Yeşil unvan ve tap yazan kutucuğa hızlıca bir kez dokunmanız yeterlidir. Bu özellikle kısa dokumanız önemlidir. Çünkü basılı tuttukça hatalı kalibrasyon sebep olmaktadır. Bir kere hızlıca basın.
 •  İşlemi 4 kutucuk için tekrarlayın işlem bitince tekrar başlayın. Toplam 12 kutucuğa dokununca kalibrasyon işlemi tamamen kapatılacaktır tamamlanacaktır.

Sadece kalibrasyon işlemi için bunu yapmanız yeterlidir. Daha sonrasında güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda kalibrasyon işlemleri bazı telefonların kendi özelliği olarak da karşımıza çıkmaktadır. Sizin için kolaylık olması açısından bu marka telefonlar kişiye daha çok yardımcı olmaktadır. Hâlâ devam eden bir probleminiz var ise de yetkili servise görünmek daha sağlıklı olacaktır.

Video kaynağı

Bir önceki yazımız olan Lili APK Neden Açılmıyor, Lili Benzeri Uygulamalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir