Fastboot Nasıl Kapatılır?
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Fastboot Nasıl Kapatılır?

0

Fastboot Nasıl Kapatılır? – Fastboot ne demek öncelikli olarak bununla alakalı yardımcı olmak daha doğru olacaktır. Fastboot özellikle xiomi ve redmi telefonlarında ile alakalı olan özellikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fastboot ya da fastboot Mode özellikle Bu marka telefonları sahip olan kişiler tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Özellikle bu yazıda bu kelimenin ne olduğunu ne işe yaradığı ile alakalı gerekli bilgileri bulacaksınız.

Fastboot Android Platform araçları paketin bir parçası olan bir protokol ve tanı aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu protokol Google tarafından USB ya da Ethernet üzerinden ön yükleyiciler ile iletişime geçilmesi ve iletişim kurması şeklinde tanımlanmaktadır. Bir mekanizma olarak tanımlanmaktadır. Doğrudan Android cihazlardaki flash dosyaları yenilemenize yardımcı olmaktadır. Bu anlamda da kişiye çok ciddi boyutta kolaylık tanımaktadır. Bu uygulama kurulum ve güncellemelerde de size yardımcı olan kurtarma moduna bir alternatif olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Fastboot Mode Ne Demek?

Fastboot ne demek Özellikle kişinin verilerini saklaması ve güvence altına alması anlamına gelmektedir. Verileri doğrudan telefonunuzun flash belleğine yazmanıza veya verileri modifiye etmenize yardımcı olan uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mod cihazınızın bölümlerine veri yükleme ve ön yükleme bölümüne erişmenizi bile sağlamaktadır. Doğu telefonunuzdaki temel dosyaların belli kısımlarını değiştirme olanağı vermektedir. Özellikle Android telefonunu üreten kişiler bunun önüne geçmek için bu dosyaları kilitli tutmaktadırlar. Ama bu uygulamayı indirerek değişiklik yapma şansınız bulunmaktadır.

Fastboot Ne İşe Yarar?

Fastboot Moduna neden ihtiyaç duyulacağı ile ilgili olarak araştırma yapılsa da birçok sebep olabilmektedir. Yazılımın yapısını değiştirmeniz mümkün olmaktadır. Android sisteminin çeşitli bölümlerini değiştirmek için başlangıçta ön yüklüyse içinin kilidinin açılması gerekmektedir. Ön yükleyicinin kilidini açmaya yarayan uygulama bu uygulama olarak karşımıza gelmektedir. Bu uygulama ile yapılacak olan işlemler aşağıdaki gibidir

 • Bootlader kilidi açma
 • Custom rom yükleme rom atma
 • Custom recovery yükleme
 • Stok rom yükleme
 • Sistem imajı alma
Fastboot Nasil Kapatilir
Fastboot Nasil Kapatilir

Fastboot Nasıl Girilir?

Fastboot girmek için bazı basit kod satırlarını kullanarak cihazları dosyaları yeniden yüklemenize ve değiştirmenize olanak sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bu uygulamaya girmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 •  Öncelikli olarak Android geliştiricilerden Android SDK’yı indirip yüklemek gerekmektedir.
 • Android telefonunuza USB aklama modu nu açın ve cihazınızı PC’ye bağlı olmanız gerekmektedir.
 •  Komut istemini çalıştırın ve ADB komutu Girin.
 •  Sonrasındaki aşamada ise telefonunuz kapanacak ve ardından bu şekilde giriş yapacaksınız.

Birçok telefon marka ve modeline göre bu uygulamada girişte farklı değişiklikler olabilmektedir. Telefonunuza göre farklı şekilde de girmek ya da açmak mümkün olmaktadır. Özellikle bu uygulamayı yaptıktan sonra cihazınızı tekrardan açıp kapatabilirsiniz.

Teknolojinin hemen hemen hayatımızın her yerine girmesiyle birlikteBir çok işlemlerimizi artık teknoloji üzerinden yürütmekteyiz.Teknolojinin bize birçok sunmuş olduğu yardım ve fayda bulunmaktadır. Teknolojinin kullanımıyla alakalı olarak kişinin bilinçli olması ve buna göre hareket etmesi gerekmektedir. Teknoloji avantajları yönünden düşündüğümüz zaman kişiye avantaj sağlamaktadır. Ama dezavantajları da bulunan cihazlardır. Bu anlamda teknolojinin bilinçli olarak kullanılması gerekmektedir.

 Özellikle bu uygulama ile kişiler örnek olarak verecek olursak ekran kilidinin unutulması ya da farklı bir takım sıkıntılar yaşamasıyla birlikte uygulamanın içerisine girmesi gerekmektedir. Bu genellikle telefoncular aracılığı ile yapılıyordu. Mı internetin çok fazla ciddi boyutta gelişmesiyle birlikte internet üzerinden de kişi evde belirli adımları takip ederek bu durumun üstesinden gelmektedir.Siz de bu tarz bir sıkıntı yaşamanız durumunda internetten basit yönergeleri takip ederek tekrardan düzenleme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eba’dan Nasıl Puan Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir