Whatsapp Durumuna Gizlice Bakma
 1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Whatsapp Durumuna Gizlice Bakma

0

Whatsapp durumuna gizlice bakma merak duygusundan kaynaklı olarak karşımıza çıkan bir durumdur. Kişi merak ettiği kişinin profil resmine ya da durumuna bakmak ister ama kesinlikle bunun bilinmesini istememektedir. bu anlamda uygulama içerisinde yer alan okundu kısmını kapatarak kolaylıkla bu durumun önüne geçebilirsiniz. Okundu kısmını kapattıktan sonra kolaylıkla kişinin durumuna bakabilirsiniz ama bu durumun sizin için de bir zararı bulunmaktadır. Sizin whatsapp durumunuza kimin baktığını da görüntüleyemezsiniz. Özellikle internetin hayatımıza çok fazla girmesiyle birlikte birçok alışkanlığında değişiklik yaşanmıştır. Bunlardan en önemlisi siz ise kişilerde diyalog kurma ve iletişim kurma biçimi olarak karşımıza gelmektedir. Peki, Whatsapp Durumuna Gizlice Bakma nasıl yapılır?

Whatsapp Durumuna Gizlice Bakma

Whatsapp durumuna gizlice bakmanın yollarına baktığımız zaman özellikle ayarlar kısmından bu durumu ayarlayabilirsiniz. Whatsapp anlık mesajlaşma programı olarak hayatımıza girmiştir. Ve bu anlık mesajlaşma programı olarak da birçok kolaylık sağlamaktadır. Whatsapp son dönemdeki yapılan güncellemeler ile birlikte durum özelliği kendine katmıştır. Durum kısmındaki şey hikaye fotoğraf müzik birçok şey paylaşılabilmektedir. Bu anlamda da yani bir anlamda sosyal medya görevini de üstlenmektedir. Ve kişiler özellikle bu paylaşılan durumları gizli bir şekilde görmek yani baktığının görünmesini istemektedir. Bu sebepten kaynaklı olarak da özellikle ayarlar kısmında okuduğunuz kısmının kapalı konuma getirilmesi gerekmektedir.

 Okundu Kısmı Kapalı Olunca Durum Görülür Mü?

 Okuntu kısmı kapalı olduğu zaman devre dışı bıraksa aldığınız durumda durum güncellemeni kimselerin görüntülendiğini göremezsiniz. Okundu bilgisini kapatmış kişilere de durum güncelleme görüp görüntülük görüntülediğini göremezsiniz. Bu anlamda eğer ki kimin görüp görmediği ile alakalı olarak bir ayarlama yapmak istiyor iseniz özellikle durumunuzu görebilecek olan kişilerin listesini ayriyeten oluşturabilirsiniz. Buna göre de durumunuzu bu kişilerden gizleyebilirsiniz.

Whatsapp Duruma Bakınca Görünür Mü?

Whatsapp duruma bazı kişiler resim atmakta ya da durum atmaktadır. Buradaki olan durum telefon rehberinde kayıtlı olan kişiler tarafından görünmemektedir. Burada kişi kimin baktığını kimin durumuna baktığını görmek istemesi durumunda ise tekrardan durum kısmına girerek aşağıdaki 3 noktayı  tıkladığı zaman durumuna bakan kişilerin listesini görecektir. Çünkü bazı kişiler bazı kişilerin durumlarına kasıtlı olarak bakmamaktadır. Bunu sağlamak için de genel olarak Whatsapp durumunu sona al şeklinde bir uygulamayı çalıştırmaktadır.

Whatsapp Durumuna Gizlice Bakma
Whatsapp Durumuna Gizlice Bakma

Whatsapp Durumumu Nasıl Gizlerim?

Whatsapp durumunu gizlemek isteyen kişilere özellikle bu noktada bir araştırma yapmaktadır. Öncelikli olarak whatsapp’a girerek hesap sekmesini ardından da gizlilik sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Çıkan ekranda durumu tıklayın ve tercihlerinize göre kişilerim şunlar hariç kişilerin de paylaş şeklinde olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Whatsapp durumuyla alakalı olarak en güzel yapabileceğiniz yöntem bu şekilde durumu görebilecek olan kişilere belirlemeniz olacaktır.

Whatsapp ile alakalı olarak özellikle kullanımı çok yaygın olan bir mesajlaşma aracıdır. Son günlerde güvenlik ile alakalı olarak birtakım sıkıntıları olduğu anlamında birtakım haberler sebebiyle sayısında azalan kişiler olsa bile whatsapp dünya üzerinde kullanılan anlık mesajlaşma programlarından en önemlileridir. Türkler de bir takım bu tarz uygulamalar geliştirmiştir. Ama dediğimiz gibi hem ülkemizde hem de dünyada genel olarak whatsapp kullanılmaktadır. Ve whatsapp’a gelen güncellemelerde kişilere daha farklı seçenekler ve imkânlar sunmaktadır. Bu imkânlardan en önemlilerinden bir tanesi whatsapp’a durum özelliği eklenmesinden gelmektedir.

Whatsapp ile alakalı olarak durumlarda ve özellikle tamamen okundu kısmını kapatarak da bir gizleme yapabileceğiniz gibi ama bu tarz bir gizleme yapmanız durumu da whatsapp durumunuzu kimlerin gördüğünü siz de görüntüleyemezsiniz. Bu sebepten kaynaklı olarak whatsapp durumunuzu görmek istemeyen kişiler olduğu durumda şu kişiler hariç paylaş şeklinde bir düzenleme yaparak whatsapp durumunuza eklemeler yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Nfc Açma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir