Valorant Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Oyunlar
Trendlerdeki Yazı

Valorant Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

0

Riot Games tarafından 2020 yılında piyasaya sürülmüş olup 2022 yılında en çok oynanan oyunlar listesinin başında yer almaktadır. Özellikle savaş oyunları içerisinde animasyonları ve oyun içi özellikleriyle tüm dünyada oynanmakta olan oyunlar arasında yer almaktadır.

Ancak uzun bir süre VALORANT oynamaya ara vermiş olan kişiler hesap şifrelerini unutabilirler. Hesaplarına giriş yapabilmek için şifre ihtiyacı duyan oyuncuların şifreyi hatırlamaları halinde Riot Games şifremi unuttum özelliği ile şifrelerini yenilemeleri mümkündür. Valorant şifre değiştirme nasıl yapılır? diye merak eden kişiler için şifre değiştirme adımlarına geçiş yapmadan önce genel bir bilgilendirme yapmak mümkündür.

Özellikle Riot Games tarafından piyasaya sunulan oyunlar içerisinde herkesin adını duymuş olduğu League of Legends oyunu ve 2020 yılında kullanıcılara sunduğu valorant oyunları aynı hesap üzerinden yürütülmektedir.

Kullanıcıların Riot games şifrelerini unutmaları halinde Riot hesapları üzerinden şifre değiştirmeleri veya Riot Games şifremi unuttum butonu ile şifrelerini güncellemeleri mümkündür.

Bu noktada şifresini unutan ve şifresini bilinçli olarak değiştirmek isteyen kişilerin takip edecekler adımlar birbirinden farklı olmaktadır.

Valorant Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Valorant Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant Şifre Değiştirme

Valorant şifre değiştirme işlemi kişilerin hesaplarına erişimlerini daha güvenli hale getirmek için tercih ettikleri bir işlem olmaktadır. Bazen ortak kullanılan hesaplar içerisine para yükleme yapıldığında kişiler hesap şifrelerini değiştirerek hesapları bireysel hale getirmektedir.

Oyunun yapımcısı olan Riot Games sistem içerisinde Valorant ile entegre edilmiş yeni bir sistem kurmuş ve tüm kullanıcılar bu sistem üzerinden hesap ayarları ve şifre değişiklikleri yapabilmektedir. Özellikle Riot Games’in piyasaya sunmuş olduğu LOL ve Valorant oyunları için ortak entegre edilmiş hesaplar üzerinden giriş yapmak ve şifre değişikliği yapmak mümkündür.

Ancak yapılan şifre değişiklikleri her 2 oyun içinde ortak olup 2 oyunda da şifre değişikliği söz konusu olmaktadır.

Valorant Şifre değişikliği yapmak için takip edilmesi gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak kullanıcıların riotgames.com sitesine giriş yapmaları gerekmektedir.
 • Daha sonra site içerisinde kişilerin kullanıcı adlarını ve şifrelerini yazarak hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir.
 • Ardından hesap yönetimi bölümünden sağ alt köşede yer alan kişisel bilgiler kısmına giriş yaparak burada riot hesap girişi başlığı altında yer alan şifre değiştir bölümüne giriş yapmak gerekmektedir.
 • Açılan ekranda kişinin mevcut şifresini girmesi ve daha sonra yeni şifresini giriş yaparak onaylaması halinde şifre değişikliği tamamlanmaktadır.

Ancak yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bu işlemler mevcut şifrenin hatırlanıyor olduğu durumlarda geçerli olup kişilerin şifresini unuttuğu durumlarda uygulanan adımlar değişmektedir.

Riot Games Şifremi Unuttum

Riot Games şifremi unuttum seçeneği ile kullanıcılar şifrelerini hızlı ve kolay şekilde birkaç adım takip ederek değiştirebilirler. Şifresini unutan kullanıcıların şifremi unuttum butonuna tıklayarak yönlendirildikleri sayfa üzerinden takip etmeleri gereken adımlar şöyledir;

 • Açılan sayfada kişilerden kullanıcı adı istenmekte olup kişilerin istenen alana hesaplarına ait kullanıcı adlarına girmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra kayıtlı e posta adreslerine gelen şifre sıfırlama e postası üzerinden şifre yenileme işlemine devam edebilirler.
 • Mail adreslerine girerek şifre sıfırlama e postası üzerine tıklayıp açılan sayfada yeni şifre oluşturma formunu doldurarak kişiler belirledikleri yeni şifrelerini bu sistem üzerinden kaydedebilirler.

Tüm bu adımları takip eden kişilerin şifre değiştirme işleminden sonra hesaplarına giriş yaptıkları bilgisayarlardan çıkış yapmaları ve daha sonra yeniden giriş yapmaları gerekmektedir. Yeni şifre belirlenirken özellikle güvenlik düzeyi yüksek şifreler oluşturmak hesapların güvenilir olmasını sağlamaktadır.

En az 8 karakter içermesi gereken şifrelerin içerisinde mutlaka en az 1 harf ve bir de harf olmayan karakter mutlaka yer almalıdır.

Bir önceki yazımız olan Valorant Gece Pazarı Ne Zaman Gelecek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir