Sosyal Yardım Paraları Neden Yatmadı?
 1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Sosyal Yardım Paraları Neden Yatmadı?

0

Sosyal yardım paraları neden yatmadı? Aile destek programı kapsamında ödemeler yine Kasım ayında yapılacak. Bakanlık, her yıl yaklaşık 4 milyon aileye ayda 40 ila 600 TL arasında değişen Aile Destek Programı ödemelerini denetliyor. Aile ve Refah Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı’ndan yararlananlara Kasım ayından itibaren nafaka ödemeye başlayacağını açıkladı.

Aile Destek Programı Paraları Ne Zaman Yatacak?

Aile destek programı paraları ne zaman yatacak? Aile destek programları kapsamında yapılan doğru başvurular, ailenin sosyo-ekonomik profili ve gelir düzeyinin tespiti için ilgili sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına iletilir.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kasım ayı aile yardımlarının 8 Kasım’da ödeneceğini açıklayınca rahat bir nefes aldı. Bir Türk ailenin desteğiyle 2,5 milyon kişinin hesabına 3,2 milyar lira yatırılacağı açıklandı.

buse 10
buse 10

Sosyal Yardım Parası Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Sosyal yardım parası ödemeleri ne zaman yatacak? Unutmayın, 2023 yılı Kasım ayı Aile Yardım Programı ödemelerine ilişkin nafaka dışında resmi bir açıklama yapılmasa da süreç boyunca hazırlanan bütçe değerlendirmelere göre 25 milyar liradan 40 milyar liraya çıkarıldı. Özellikle Bakan Yanık’ın açıklamasının ardından arz yönlü güçlü sosyal yardım programlarının sürdürüleceği ve bu programların ödemelerinin bir an önce yapılacağı açıklandı.

Sosyal Yardım Parası Yattı Mı?

Sosyal yardım parası yattı mı? Devlet yardımından yararlananların sorduğu sorulardan biri de yardım yattı mı? olmaktadır. Katkı payları, Bakanlığın bildirimi üzerine hesaplara alacak kaydedilecektir.

Başvurusu onaylanan vatandaşlara her ay dönemsel olarak ödeme yapılıyor. Başvurular Temmuz 2023’e kadar aylık olarak ödenecektir. Ödemeyi kimlerin kaç ay süreyle kullandığı değişmektedir. İlk 2 ayda ödeme alan ancak üçüncü ayda ödeme almayanların destek paketi sona ermiştir. Bunu teyit etmek için e-devlet sisteminden kontrol edebilirsiniz.

Aile Destek Programına Başvuru Şartları Nelerdir?

Aile destek programına başvuru şartları nelerdir? Aile Destek Programına katılım koşulları aşağıda açıklanmıştır.

 • Türk vatandaşı
 • Mavi Kart sahibi olmak
 • Yabancı fatura adresi
 • 18 yaşından küçük

Bu, tüm aile sağlık sigortasından yararlanmak için bir fırsat olarak görülüyor. Memur, memur, noter, vasi veya yurt dışında çalışan kişilerin aile fertlerinin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Sosyal Yardım Başvurum Kabul Edildi, Para Ne Zaman Yatar?

Sosyal yardım başvurum kabul edildi, para ne zaman yatar? Sosyal yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar ödemenin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Aile ve Sosyal Koruma Bakanlığı’nın yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ev yardımı sağlanmaktadır. Nakit yardımların ödendiği tarihler en iyi çalışılan tarihler arasındadır.

Aile desteği için başvuru çevrimiçi yönetim aracılığıyla yapılmaktadır. Sosyal yardım başvurusunda bulunan ve başvurusu onaylanan vatandaşlar ödemelerini almaya devam ediyor. Başvurusu onaylanan adaylar, PTT acentelerini ziyaret ederek ödemelerini alabilirler. PTT kartına yapılan ödemeler ilk ay veya başvuru onaylandıktan sonraki ay hesaplara aktarılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cihiliz Coin Yorumları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir