Telefondan Slayt Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Telefondan Slayt Nasıl Yapılır?

0

Telefondan Slayt Nasıl Yapılır? – konusu ile ilgili olarak birtakım Microsoft programları mevcuttur. İş hayatında çok fazla karşı karşıya kalmış olduğumuz slayt ile yapılacak olan sunumlar Artık birkaç yıldır okullarda da öğrenciler için son derece önemli bir hale geldi. Genel olarak derslerin bile slayt üzerinden işlenmesi ve hemen hemen pek çok okulda artık akıllı tahtaların ya da projeksiyon cihazlarının yer almasıyla eğitimi kalitesi de görsel anlamda artmış bulunmaktadır. Hal böyle olunca da öğrencilerin bir takım slaytlar hazırlayarak derslere ödev hazırlamaları artık normal bir durum haline geldi.

Telefondan Slayt Nasıl Yapılır?

 Geçmiş yıllarda sadece bilgisayar ile yapabildiğimiz slayt gösterileri artık günümüzde cebimize kadar girdi ve hemen hemen her şeyi yapabildiğimiz cep telefonlarımızda ya da tabletlerimizde direkt olarak slayt hazırlama işlemi de yapabilir duruma geldik. Peki, cep telefonu ile slayt nasıl hazırlanır? Ya da cep telefonundan slayt hazırlamak mümkün mü veya da cep telefonu ile slayt bilgisayardaki gibi hazırlanabilir mi? İşte tam olarak bütün bu konuları bu içerikte tek tek ele alacağız o halde hep beraber cep telefonundan nasıl slayt hazırlayabileceğimizi incelemeye başlayalım.

 Cep Telefonundan Slayt Hazırlama Uygulamaları

 Cep telefonundan slayt hazırlama uygulamaları Şeklinde bir araştırma yaparak cep telefonunuzun işletim sistemine bağlı olarak değişkenlik gösteren sanal marketler üzerinden bir takım programlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Genel olarak Microsoft programları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Ancak bu konu ile ilgili olarak çok daha farklı bir takım özel uygulamaların da Google Play Store ya da Apple Store üzerinde yer aldığını söylemek mümkün olacaktır. İşte bu noktada ilk olarak yapmanız gereken şey bu uygulamalardan size en uygun olanını indirmek oluyor.

 Bilgisayarda yapabileceğiniz her şeyi cep telefonunuzda da son derece kolay bir şekilde yapma şansınız oluyor ve bunlardan biri de ihtiyacınız olduğu zaman hazırlamanız gereken slaytlardır. Bu slaytları yapabilmek için indirdiğiniz programa giriş yapın ve öncesinde belirlemiş olduğunuz fotoğrafları bu programın galeri bölümünü kullanarak yükleyin.

 Tıpkı bilgisayarda olduğu gibi cep telefonu üzerinden indirmiş olduğunuz programlarda da bir takım slayt tasarımları farklı renk ve desenlerde karşımıza çıkacaktır. Bu sebepten dolayı da tema seçiminin son derece büyük bir önem taşıdığını ve sunumlarda sizlere ne kadar yardımcı olacağını göz önünde bulundurarak bir tema seçin. Tercih etmiş olduğunuz fotoğraf formatındaki görselleri buraya yükleyin ve numaralandırın. Görsellerle ilgili yazılacak olan yazıları tam olarak nereye yazacağınızla ilgili bir belirleme yapın ve dokunmatik ekranda bu bölgeyi seçin. Daha sonra klavye ile normal bir şekilde istediğiniz yazıları altına ekleyin ya da daha önceden yazmış olduğunuz yerlerden kopyalayıp direkt olarak buraya yapıştırın.

Telefondan Slayt Nasil Yapilir
Telefondan Slayt Nasil Yapilir

 Telefonda Resimli Video Nasıl Yapılır?

 Telefonda resimli video nasıl yapılır günümüzde çok fazla gündeme gelen bir konu. Bu sebepten dolayı da bu konu ile ilgili olarak bir çözüm yolu sunacaksak son derece basit bir şeyden söz edebiliriz. Çünkü cep telefonlarında film oluşturma özellikleri mevcuttur ama daha iyi bir programla farklı temalar yaratmak gibi bir amacınız varsa bunun için de bir takım uygulamalar indirmeyi tercih edebilirsiniz.

 Artı şeklinde bir işaret göreceksiniz ve bu işarete tıklayıp yeni film ekle ya da fotoğraf ekle yazan yere fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz. Üzerine bir ses kaydı ya da müzik ekleyerek oluştur tuşuna basabilirsiniz ve bu tuş devamlı olarak sağ üst köşede yer alır.

Video Kaydı

Bir önceki yazımız olan Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir