Nvidia Denetim Masası Açılmıyor
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Nvidia Denetim Masası Açılmıyor

0

Nvidia denetim masası, bilgisayarlarında Nvidia ekran kartı bulunan kişilere verilen bir kumanda ve destek yazılımı olarak bilinmektedir. Nvidia denetim masası sayesinde kullanıcılar, bilgisayarlarında bulunan Nvidia ekran kartının pek çok özelliği üzerinde denetim sahibi olabilir.

Nvidia denetim masası, kişilerin bilgisayarlarında sahip oldukları ekran kartının hangi program ya da oyun için ne kadar destek vereceğini ayarlamanıza imkan tanımaktadır. Bu sayede pek çok oyun ve programı bilgisayarınızda çalıştırmanız mümkündür.

Bazı durumlarda kullanıcılar, Nvidia denetim masası açılmıyor gibi sorunlarla karşılaşabilir. Pek çok kişinin zaman zaman yaşadığı bir sorun olan Nvidia denetim masasını açılmaması sorununu çözmek için şu yöntemleri deneyebilirsiniz;

 • İlk olarak, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin ve Nvidia denetim masasını tekrar açmayı deneyin.
 • Nvidia sürücülerinizin en son sürümünü yüklediğinizden emin olun. Nvidia web sitesinden en son sürücüleri indirin ve yükleyin.
 • Denetim masasını açmak için farklı bir yöntem deneyin. Örneğin, sağ tıklayarak masaüstünde Nvidia Denetim Masası’nı seçin veya başlat menüsünden “Nvidia Denetim Masası”nı arayın.
 • Nvidia Denetim Masası’nın yüklü olduğundan emin olun. Başlat menüsünden “Programlar ve Özellikler”i seçin ve Nvidia Denetim Masası’nın yüklü olup olmadığını kontrol edin.
 • Geçici olarak antivirüs veya güvenlik yazılımını devre dışı bırakarak denetim masasını açmaya çalışın.
 • Sistem geri yükleme noktalarını kullanarak, Nvidia Denetim Masası’nın önceki bir sürümüne geri dönmeyi deneyin.
 • Son çare olarak, Nvidia Denetim Masası’nı tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin.
Nvidia Denetim Masası Açılmıyor
Nvidia Denetim Masası Açılmıyor

Nvidia Denetim Masası Açma

Bilgisayarınızda bulunan Nvidia denetim masasını kullanmak için Nvidia denetim masası açma aşamalarını gerçekleştirmeniz gereklidir. İlk olarak sol alt köşede bulunan “Başlat” sekmesine tıklamalısınız.

Başlat menüsü içerisinde Nvidia denetim masasını aratmalısınız. Daha sonra masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve Nvidia denetim masasını seçin. Görev çubuğundaki Nvidia simgesine sağ tıklatın ve Nvidia denetim masasını seçin.

Başlat menüsü içinden “çalıştır” seçeneğini açın ve “nvcplui” yazın. Enter tuşuna basarak Nvidia Denetim Masası’nı açın. Başlat menüsünden “Kontrol Paneli”ni açın. “Donanım ve Ses”i seçin. Son olarak Nvidia Denetim Masası’nı seçin.

Nvidia Denetim Masası İndir

Bilgisayarınız için Nvidia denetim masası indir işlemini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Birkaç adımı takip ederek Nvidia denetim masasını bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Ancak indirmek istediğiniz Nvidia denetim masasının orijinal internet adresinden olmasına özen göstermeniz bilgisayarınızın zararlı yazılımlar ile karşılaşmaması için önemlidir.

Nvidia Denetim Masası, Nvidia sürücülerinin bir parçasıdır. Bu nedenle en son sürücüleri yüklediğinizde Nvidia Denetim Masası da otomatik olarak yüklenir. Eğer halihazırda bilgisayarınızda Nvidia sürücüleri yüklü ise denetim masasını kullanabilirsiniz. Ancak yine de sahip olduğunuz Nvidia Denetim Masası’nın sürümünü kontrol etmek isterseniz, bilgisayarınızın “Programlar ve Özellikler” bölümüne giderek “Nvidia Denetim Masası”nın yüklü olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Telefondan Slayt Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir