Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır
 1. Anasayfa
 2. Genel

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır

0

 Aradığınız numara kullanılmamaktadır şeklinde bir anons duyuyorsanız bunun ne anlama geldiğini merak ettiğinizi biliyoruz. Genel olarak telefon numarasının değişmesi ya da telefon hattının iptal olması olarak düşünülen bu anons tam olarak ne anlama geliyor konusunda kafaların bir miktar karışması son derece normal olacaktır. Çünkü zaman zaman farklı operatörler bir takım anonsları belirli nedenlere bağlı olarak farklı bir anlamda geçirir. Peki, bu durumda aradığınız numara kullanılmamaktadır ya da aradığınız numara servis dışı olmuştur şeklinde bir takım ibareler hangi sebeplerden dolayı kullanılır.

 Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Ne Anlama Gelir?

 Aradığınız numara kullanılmamaktadır ne anlama gelir sorusu zaman zaman kafamızı kurcalar. Herhangi bir arkadaşımız aradığımız zaman ya da uzun zamandır aramadığımız birini aradığımızda böyle bir ibare ile karşı karşıya kaldığımız zaman hep bu numaranın artık kullanılmadığını düşünürüz. Çünkü zaten bu anons telefon numarasının kullanılmadığı düşünülsün diye yapılan bir anons şeklidir.

 Aslına bakacak olursanız normalde de bir telefon numarası artık kullanılmıyorsa bu ibare ile karşı karşıya kalmak mümkün olacaktır. Fakat rahatsız edilmemek için de bazı operatörlerin aradığınız numara kullanılmamaktadır şeklinde bir ibare seçeneği mevcuttur. İşte esas bu noktada kafaların karışması son derece normal görünüyor. Çünkü daha çok bu tip bir durum söz konusu olduğu zaman pek çok kişinin aklına acaba telefon numarası gerçekten mi kullanılmıyor yoksa kişiye özel bir kapatma mı söz konusu şeklinde bir takım soruların gelmesi son derece normal bir durum olacaktır.

 Eğer ki aradığınız kişi için böyle bir durum söz konusu ise cep telefonunun operatörüne istinaden bir çıkarım yapmak mümkün olacaktır. İşte tam olarak bu noktada sorulması gereken soru her zaman için aradığınız numara kullanılmamaktadır hangi operatörlerde yapılabilir sorusu olmalıdır.

 Aradığınız numara kullanılmamaktadır anonsu için hangi operatörlerde bunun bir seçenek olduğunu hemen sizlere açıklamamız gerekirse Turkcell ve Vodafone abonelerinin bu hizmetten yararlanabileceğini söyleyebiliriz. Ancak Türk Telekom için bu tip bir uygulama söz konusu değildir ve Türk Telekom operatörleri sadece bu ibareyi telefonun hattı gerçekten iptal olduğu zaman aktive eder.

 Vodafone Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Uyarısı Nasıl Yapılır?

 Vodafone Aradığınız numara kullanılmamaktadır uyarısı nasıl yapılır şeklinde bir soru soruyorsanız Vodafone operatörü için abonelere böyle bir seçenek sunulduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki bu ibareyi aktive etmek istiyorsanız 21’ı tuşlamanız yeterli olacaktır. Vodafone için aradığınız numara kullanılmamaktadır uyarısı yapmak için cep telefonu numaranızı kullanılmayan bir numaraya yönlendirmiş olmanız gerekiyor. Vodafone’da aradığınız numara kullanılmamaktadır anonsunu iptal etmek istiyorsanız da 21’ı tuşlamak gerekli olacaktır.

Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir
Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir

 Turkcell Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

 Turkcell aradığınız numara kullanılmamaktadır nasıl yapılır diye soracak olursanız bu noktada Turkcell hattınız üzerinden cep telefonunuzun arama bölümüne girmeniz gerekiyor. Cep telefonunuzun arama bölümünden 21 tuşuna bastıktan sonra özel olarak sizi rahatsız etmesini istemediğiniz numarayı başında 0 olmadan girin. Daha sonra bu numaranın sonuna # koymayı da ihmal etmemeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra direkt olarak arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlem tamamlandıktan sonra sadece girmiş olduğunuz bu numaraya özel olarak telefonunuzun kullanılmadığı şeklinde bir ibare yer alacaktır ve karşınızdaki kişi telefon numaranızı değiştirdiğinizi ya da hattınızın kapandığını düşünüp bir daha sizi aramayacaktır.

 Eğer ki Vodafone aradığınız numara kullanılmamaktadır nasıl yapılır diye de bir soru soracak olursanız böyle bir yöntem olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü Vodafone operatörü aradığınız numara kullanılmamaktadır ya da aradığınız numara servis dışıdır şeklinde bir ibare için özel olarak bir seçenek sunmuyor ve sadece hattınız kapandığı zaman böyle bir anons geçiyor.

Bir önceki yazımız olan Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir