XIAOMİ Şebeke Sorunu
 1. Anasayfa
 2. Mobil

XIAOMİ Şebeke Sorunu

0

XIAOMİ şebeke sorunu zaman zaman karşı karşıya kalmış olduğumuz bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak bütün markalarda son derece doğal bir şekilde Yaşanan bu sorun için çözüm yolları tamamen sorunun içerisinde verilen bir cevaptır. Neden diye soracak olursanız çünkü her ne sebepten dolayı bu sorun meydana gelmişse ona bağlı olarak bir çözüm yolu geliştirmeniz gerektiğini de unutmamanız lazım. İşte tam olarak da bu sebepten dolayı XIAOMİ şebeke sorunu ile ilgili olarak bütün sebepleri tek tek araştırmanız gerekir. Peki, XIAOMİ Şebeke Sorunu nasıl geçer?

XIAOMİ Şebeke Sorunu

 Şebeke Sorunu Nedir?

 Şebeke sorunu nedir konusunda akıllı telefonlar için çok sık bir yorum getirilmeye çalışılır. Aslına bakacak olursak şebeke sorunu tam olarak akıllı telefonun uydu ile bağlantı kuramaması sorunu anlamına geliyor. Çünkü telefonların hepsi uydu ile bağlantı kurar ve bu şekilde çalışmaya devam eder. Zira bu sebepten dolayı da çok aşağı katlarda hatta kot denilen yerlerde ya da birtakım sinyal kesici gibi bir durum söz konusu olan yerlerde telefon şebekeleri çekmeyecektir.

 Eğer ki cep telefonunuzun şebekesi çekmiyorsa bu durumda ilk başta aklınıza gelen şey her zaman için nasıl bir ortamda Bulunduğunuz olmalıdır. Kapalı bir ortamda depo gibi bir yerdeyseniz ya da uydu bağlantısı kurmak için çok aşağı seviyede bir yerde iseniz veya da kırsal bir alanda dağ başında bir yerdeyseniz telefonunuzun çekmemesi son derece normaldir.

 XIAOMİ Şebeke Sorunu ile ilgili olarak kısaca bir tanımlama daha yapacak olursak bu tip bir durum söz konusu olduğu zaman cep telefonunuzun wi-fi ağına ya da mobil ağa hiçbir şekilde bağlanamayacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda cep telefonunuzdan arama yapma gibi bir durum da söz konusu olmaz ya da dışarıdan herhangi bir arama gelemez.

 Genel olarak bütün cep telefonları için uydu bağlantısı esnasında meydana gelmiş olan bir kalite sorunu söz konusu ise akıllı telefonlar bu durumu çözmek için bir enerji harcayıp kalite yükseltme çabasına girer. Bu tip bir durum söz konusu olduğu zamanlarda da cep telefonlarının şebekesi çekmez.

XIAOMİ Şebeke Sorunu
XIAOMİ Şebeke Sorunu

 Android ya da iOS cep telefonları fark etmeksizin operatörlerde de bazen bir takım sıkıntılar söz konusu olabiliyor. Bu durumlarda da hatlarla ilgili bir takım sorunların meydana gelmiş olabileceği düşünülebilir. Operatörde bir yoğunluk söz konusu ise cep telefonlarının çekmemesi genel bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bütün bunların yanı sıra da cep telefonlarında şebeke çekmeme sorunu bilinçli bir şekilde olağanüstü durumlarda da söz konusu olabilir.

XIAOMİ Şebeke Sorunu Çözümü

XIAOMİ şebeke sorunu çözümü için genel olarak bir takım taktikler vardır. Kendi kendinize yapabileceğiniz son derece kolay bir takım çözüm yollarını içeren bu taktiklerden söz edecek olursak ilk başta sim kart ile ilgili bir sorun yaşamadığınızı kontrol etmekte fayda vardır diyebiliriz. Zaten bu tip bir durum söz konusu olduğu zaman cep telefonlarının her birinde uyarı olarak sim kart çıkartıldı şeklinde bir ibare yer alıyor. Ancak böyle bir ibare çıkmamışsa bile cep telefonunuzu kapatıp açarak sorunun tam olarak çözümünü anlamaya çalışabilirsiniz.

 SIM kartınızı telefonunuzun SIM kart yuvasından çıkartarak bir süre sonra tekrar geri takın. Eğer ki bu durumda da sorun çözülmemişse başka bir SIM kart takarak deneme yapabilirsiniz ve başka bir sim kart taktığınız zaman sorun çözülmüş oluyorsa Bu durum tamamen sim kartınızla alakalı demektir. Bu sebepten dolayı resim kartınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesintisiz Radyo Dinleme Programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir