Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek?
 1. Anasayfa
 2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek?

0

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek? – Arama kutusu yapan kullanıcının karşısına değil de arama yaptıktan sonra tekrar sonuç sayfasına dönen kullanıcının karşısına çıkan aramalar demektir. Aslında böylece mevcut olan yapının daha işlevsel hale gelmesi hedeflenmiş oluyor ve kişinin araştırma yaptığı konular daha sonra karşısına çıkarak o konuyla ilgili bir hatırlatma yapmaktadır. İnternetin hayatımıza neredeyse her alanına girmesiyle birlikte özellikle kişinin ne istediği nelerle ilgilendiği hobileri ve diğer aramaları farklı bir şekilde karşısına çıkabilmektedir. Peki, Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek?

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek?

 Popüler Aramalar Nasıl Kapatılır?

 Popüler aramalar özellikle herkes tarafından araştırılan konular olarak karşımıza çıkmaktadır. Ve popüler aramalar kişinin farklı ortamlarda yine karşısına çıkan durumlardır. Popüler aramaları kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 •  Android telefonunuz ve tabletinizde Google uygulamasını açmanız gerekmektedir.
 •  Sağ üst köşede profil resminiz veya adınızın baş harfi olan bir bölüm bulunmaktadır. Oraya tıkladıktan sonra ayarlar ve daha sonrasında genele dokunmanız gerekmektedir.
 •  Bu bölüme giriş yaptıktan sonra trend olan aramalara otomatik tamamla ayarını kapat şeklinde bir seçenek olması lazımdır onu işaretlediğiniz zaman bu aramalar kapanacak ve karşınıza çıkmayacaktır.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek?

 Google popüler aramalarıyla baktığımız zaman özellikle Google arama çubuğunu bir şey yazdığında araba çubuğunun altında ilgili konuların bir listesini göründüğünü fark edebilirsiniz. İşte bu liste bizim için popüler arama diğer bir ismiyle trend tarama olarak geçmektedir. Özellikle insanların internette genel olarak aradığı popüler konuları göstermektedir. Bu aynı zamanda kişi için bir artı sağlamaktadır. Ama bazı kişiler için de zaman kaybı olarak düşünmektedir. Ve bunu kapatmak istemektedir. Bunu da Google ayarlar kısmından kapatabilirsiniz.

 Google Arama Çubuğunun Altında Son Girdiğim Siteleri Nasıl Kapatabilirim?

 Google arama çubuğunun altında son girdiğiniz verilere yönetmek için hesabınız bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bazı kişiler Google arama çubuğunun altında son girdiği siteler ile alakalı olarak başkasının görmesini istememektedir. Bu gayet normal bir durumdur ve gizlilik noktasında bu tarz bir yöntem seçebilir. İşte bu yöntemi seçmesi durumunda ise kişi Google hesabına girdikten sonra etkinlik kontrolü bölümüne giriş yaparak web ve uygulama etkinliği dokunması ve burayı açıp kapama özelliğini kullanması gerekmektedir.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek?
Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne Demek?

Trend Olan Aramalar Ne Demek?

 Trend olan aramalar son 24 saatte özellikle internet üzerinden araştırılan konular olarak karşımıza gelmektedir. Google girdiğiniz zaman burada size bir liste şeklinde bu durum karşınıza çıkacaktır. Trend aramalar kişi aynı zamanda kolaylık sağlaması açısından bu şekilde kullanılmaktadır. Ama trend aramalar ile alakalı olarak bazı kişiler bu uygulamadan rahatsız olmakta ve kapamak istemektedir onu da Google ayarlar kısmından yapabilir.

 İnternetin hayatımızda neredeyse her alanına girmesiyle birlikte internet kullanımında ciddi bir artış bulunmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da çeşitli yazılım firmaları kendinde değişiklikler yapmakta ve kişinin yaşamını kolaylaştırmak için seçenekler sunmaktadır. Burada en önemlilerinden bir tanesi kişi bir konu araştırmak istediği zaman özellikle Google tarafından ya da farklı bir uygulama tarafından son dönemde son 24 saat ya da son bir hafta içerisinde en çok araştırılan konular karşısına gelmektedir. Bu da kişinin konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmasında fayda sağlamaktadır. İnternet ile alakalı olarak birçok faydasının olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ama bazı durumlarda da kişisel verilerin gizliliği açısından dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle internet üzerinden yaptığınız bankacılık ve finans işleriyle alakalı olarak da şifrelerinin kaydedilmesini ve şifrelerinizi kaydetmeniz sağlıklı bir önlem olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Vivo T2'nin Kamera Özellikleri Sızdı! başlıklı makalemizde cep telefonu, kamera ve vivo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir