Etiyopya Asgari Ücret ve İş İmkânları
 1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Etiyopya Asgari Ücret ve İş İmkânları

0

 Etiyopya asgari ücret ve iş imkânları bakımından değerlendirilecek olursa ilk başta Etiyopya ülkesinin ne kadar asgari ücret verdiğini değerlendirmek gerekir. Bir ülkenin refah seviyesinin ve geçim durumunun nasıl olduğunu tam olarak anlayabilmek adına ilk başta ne kadar asgari ücret verdiğini tespit etmek gerekiyor. Etiyopya ülkesinin de 2023 yılı kapsamında güncellenmiş olan asgari ücret miktarı Etiyopya parasıyla 375,767 olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bu hesabı yıllık olarak düşündüğümüz zaman yıllık Etiyopya asgari ücreti 1.046,779’a tekabül ediyor.

 Etiyopya Ucuz Mu?

 Etiyopya ucuz mu sorusunun cevabını vermek üzere bu ülkede tam olarak ne yapacağınıza bağlı olarak değişkenlik gösteren fiyatlardan da söz etmek daha doğru olacak. Mesela Etiyopya için otel ücretleri ya da yemek yeme gibi bir takım ücretlerin biraz daha pahalı olacağını belirtebiliriz. Etiyopya ülkesinin pahalı olup olmadığını Türkiye çerçevesinde düşünecek olursak da Türkiye’nin daha pahalı bir ülke olduğunu görebiliriz.

Etiyopya Asgari Ücret ve İş İmkânları
Etiyopya Asgari Ücret ve İş İmkânları

 Etiyopya Geçim Kaynakları ve İş Fırsatları

 Etiyopya geçim kaynakları ve iş fırsatları bakımından direkt olarak bir tarım ülkesi olarak düşünülebilir. Etiyopya ülkesinden daha çok baklagiller ve meyve sebze gibi bir takım alanlarda çalışmalar yapmak mümkün olacaktır. Yerel halk genel olarak tarım ve hayvancılıkla ilgilenirken aynı zamanda dericilik de son derece büyük ölçüde kendinden söz ettiren bir aşama kat etmiştir.

 Etiyopya’da Çalışmak İçin Neler Yapılır?

 Etiyopya’da çalışmak için neler yapılır diye bir soru sorulduğu zaman direkt olarak yapılması gereken şeyin Türkiye’den Etiyopya’ya gitmek için bir vize alınması gerektiği olacaktır. Etiyopya ülkesinin kapıda vize verme gibi bir durumu söz konusu olmadığı için bu vizeyi mutlaka Türkiye sınırları içerisindeyken almış olmak gerekiyor. Bu sebepten dolayı da Etiyopya ülkesinde bir iş olanağı bulmuş olan kişilerin iç vizesi almak üzere Etiyopya konsolosluklarına yönlendirilmesi daha doğru olacaktır.

 Etiyopya ülkesinde çalışmak için ayrıca bağlı bulunduğunuz şirketle ilgili bir kontak kurup bu ülkedeki şirketten davet mektubu da alabilirsiniz. Bu sayede Etiyopya ülkesinde çalışmak üzere çok daha rahat bir şekilde giriş çıkış yapmak mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Endüstriyel Tasarım Yurtdışı İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir