Romantik Film Önerileri
 1. Anasayfa
 2. Sinema ve Dizi

Romantik Film Önerileri

0

Romantik film önerileri arayanlar için harika seçimler sunuyoruz! Aşkın büyüleyici dünyasına adım atmak, hayatımızda çok farklı renkler ve duygular katmaktadır. Birçok insanın ortak hissi olan aşkı izleyerek yaşamak, kalplerimize dokunacak ve unutulmaz anılar biriktirecektir. Romantik filmler, günümüzde herkesin severek izlediği bir türdür.

Bu yazımızda sizlere, günün stresinden uzaklaştırarak kalbinizi ısıtacak unutulmaz aşk hikayeleri, aşkın gücüne inandıracak filmler, sevdiklerinizle eğlenceli zaman geçirebileceğiniz romantik filmler ve daha birçok farklı türden romantik filmleri anlatacağız. Aşkın farklı yönlerini keşfetmek ve romantizmin büyüsüne kapılmak için mutlaka okumalısınız.

Unutulmaz Aşk Hikayeleri

Unutulmaz Aşk Hikayeleri her zaman insanların ilgisini çekmiştir. Kimileri gerçek hayattan örnekler sunarken kimileri de film ve edebiyat dünyasından alırlar örneklerini. İşte size romantik film önerileri listesi!

Film Adı Yönetmen Yapım Yılı
Titanic James Cameron 1997
Aşk ve Gurur Joe Wright 2005
The Notebook Nick Cassavetes 2004

Bu filmlerden ilki olan Titanic, dünya üzerinde en çok izlenen romantik filmlerden biridir. Rose ve Jack’in hikayesi insanların kalbini burkmuştur. İkinci film olan Aşk ve Gurur, Jane Austen’in aynı adlı romandan uyarlanmıştır ve İngiliz İmparatorluğu döneminde geçmektedir. Filmde, baş karakterler Elizabeth ve Mr. Darcy’nin istemsiz bir şekilde aşık olmaları anlatılır. Listenin son sırasında yer alan The Notebook, aynı adlı Nicholas Sparks romanından uyarlanmıştır ve genç bir çiftin zorlu aşk hikayesini konu alır.

 • Her Şey Aşktan (2003)
 • The Fault in Our Stars (2014)
 • Notting Hill (1999)

Bunlar da tavsiye edebileceğimiz diğer romantik filmler arasındadır. Her Şey Aşktan, İstanbul Üniversitesi’nde okuyan iki üniversite öğrencisinin hikayesini anlatır. The Fault in Our Stars, kanser hastası iki genç arasındaki aşk hikayesini anlatır ve John Green’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Bu filmi izlerken ağlamamak elde değil. En son sırada yer alan Notting Hill, bir kitapçıda çalışan William Thacker ve ünlü aktris Anna Scott arasındaki romantik ilişkiyi konu alır.

Bu filmler, romantik ve unutulmaz aşk hikayeleri sunanların en iyi örnekleridir.

Kalbinizi Isıtacak Filmler

Kalbinizi Isıtacak Filmler
Kalbinizi Isıtacak Filmler

Kalbinizi Isıtacak Filmler romantik film izlemek isteyenlerin aradığı türden filmler. Aşkın en güzel halinin anlatıldığı filmler, özellikle soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak. İşte sizler için derlediğimiz romantik film önerileri:

1. Aşkın Dansı (2017)

Aşkın Dansı filmi, aynı okulda eğitim gören Engelsizler Dans Kulübü’nün hikayesini anlatıyor. Filmin başrolünde Daniel ve Amalie’nin aşkı yer alırken, Engelsizler Dans Kulübü’nün hayalleri ve dansları da filmin önemli unsurlarından biri.

2. Yaşamın Kıyısında (2016)

Bir ilişkinin her anını dolu dolu yaşamak isteyen Louisa, hayatı dolu dolu yaşayan Will’le tanışıp aşık olur. Fakat Will’in hayalleri Louisa’ya göre çok farklıdır. Yaşamın Kıyısında filmi, insanın hayatındaki anların kıymetini fark etmesi gerektiğini anlatıyor.

3. Aşkın İkinci Yarısı (2019)

Kathy ve Robert uzun süredir evliler ve birbirlerine olan aşkları hala taze. Fakat Robert Alzheimer hastalığına yakalanır ve aşklarını yenileyebilmek için sıkı bir mücadele verirler. Aşkın İkinci Yarısı filmi, gerçek aşkın ne demek olduğunu gösteren dokunaklı bir film.

Film Adı Yıl IMDb Puanı
Aşkın Dansı 2017 7,8
Yaşamın Kıyısında 2016 7,4
Aşkın İkinci Yarısı 2019 7,4

Bu romantik filmler, kalplerinizi ısıtacak ve sizi duygusal anlar yaşatacak. Mutlaka izlemenizi öneririz. Umarız bu romantik film önerileri sizin için faydalı olmuştur.

Günün Stresinden Uzaklaştıracak Romantik Filmler

Günün stresi hayatımızda oldukça fazla yer kaplamaktadır. Bununla birlikte, tek yapmamız gereken şey ise stresimizden kurtulmaya çalışmaktır. Bu yazıda, romantik film önerileri ile günün stresinden uzaklaşmanıza yardımcı olacak filmleri sizlerle paylaşacağız.

Seninle Bir Gece (2011)
(One Day); İki üniversiteli Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess) ‘in hayatını konu alan film, onların dokuz senelik bir arkadaşlıktan doğan romantik hikâyesini anlatıyor.

 • Güneşin Tatlı Sıcaklığı (2002) (Sunshine Cleaning)
 • Yeşilçam’ın Mavi Gözlü Devi (2017) (Blue Eyed Giant of Aegean)
 • Aşk Uykusu (2017) (The Big Sick)

Aşıklar Şehri (2016)
(La La Land); Los Angeles’ ta kendilerine farklı bir hayat inşa etmeye çalışan bir çiftin hikayesi. Ryan Gosling ve Emma Stone’un muhteşem dans sahnelerini izlerken, romantik bir atmosfere kapılacaksınız.

Her Şey Aşktan (2014)
(Love, Rosie); Lily Collins ve Sam Claflin’in başrolde yer aldığı film, iki çocukluk arkadaşının yıllar boyunca süren romantik hikayelerini konu alıyor.

Tüm bu filmler günün stresinden kurtulmak için sizlere harika birer seçenek sunuyorlar. İzlemeden önce atıştırmalıklarınızı hazırlayın, koltuğunuza yerleşin ve romantizmin duygusal yolculuğuna hazır olun!

Aşkın Gücüne İnanın: İzlemeniz Gereken Filmler

Aşkın gücüne olan inancımızı tazelemek için bazen en ideal olan şey klasik romantik filmlere bir göz atmak olabilir. Bu filmler, kalplerimizi ısıtan, romantik duygularımızı kabartan ve kendimizi aşkın gücüne inandığımız anlara sürükleyen anılarla dolu olabiliyor. İşte size Aşkın Gücüne İnanın: İzlemeniz Gereken Filmler listesi. Bu filmleri izleyerek aşka dair farklı bakış açıları kazanabilir, romantizmin her halini deneyimleyebilirsiniz.

Romantik Film Önerileri

İlk film önerimiz, aşkın gücünü inanç ve umutla birleştiren “The Notebook”. Film, genç bir çiftin hikayesini ele alıyor. Aşk dolu anıları not defterine kaydeden Noah, yıllar sonra aşık olduğu kadınla karşılaşır ve aralarında öyküye dair birçok detayı hatırlatan, epik bir aşk hikayesi yaşanır. İkinci önerimiz ise, Fransız romantik filmlerinin en tanınmış örneklerinden biri olan “Amélie”. Film, hayatın küçük mutluluklarına olan inancını yitiren Amélie adlı genç kadının hikayesini anlatıyor. Farklı, sıra dışı ve inanılmaz derecede romantik bu film, aşık olmanın birçok farklı yolu olduğunu hatırlatıyor.

Aşkın gücüne olan inancımızı yenileyebileceğimiz bir diğer film de “Before Sunrise” adlı romantik drama. İki genç insanın bir tren yolculuğunda tanışıp, Viyana’da birlikte geçirdikleri bir gece boyunca birbirlerinin hayatlarına dokunduklarını anlatan film, insanların hayatın her döneminde aşka ihtiyaç duyabileceğini hatırlatıyor. Son olarak da, aşkın karşısında bedenlerimizin ve zihinlerimizin nasıl tepki verdiğini irdeleyen “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” filmi tavsiye edilebilir. Baş rollerinde Kate Winslet ve Jim Carrey’in yer aldığı film, romantizmin karmaşık, ancak bir o kadar da güzel olduğunu hatırlatıyor.

Başlık Film Adı Konusu
1 The Notebook Genç bir çiftin epik aşk hikayesi.
2 Amélie Farklı, sıra dışı ve inanılmaz derecede romantik bir film.
3 Before Sunrise İki genç insanın, Viyana’daki bir gece boyunca birbirlerine aşık olmalarını anlatan bir film.
4 Eternal Sunshine of the Spotless Mind Romantizmin karmaşık, ancak bir o kadar da güzel olduğunu gösteren bir film.

Sizin de Aşkın Gücüne İnanın: İzlemeniz Gereken Filmler listesinde yer alan romantik önerileriniz var mı? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

İki Kalp Bir Olarak Atsın: En İyi Romantik Filmler

İki Kalp Bir Olarak Atsın En İyi Romantik Filmler
İki Kalp Bir Olarak Atsın En İyi Romantik Filmler

İki insanın birbirine delicesine aşık olduğu, romantik anları, duygusal çekişmeleri ve heyecan dolu maceraları anlatan filmler çokça izlenir. Kalpleri hoplatan, romantizmin zirvesine çıkaran, aşkın coşkusunu ekranlara taşıyan filmler hayatımızın her döneminde bize eşlik eder. Bu yazımızda sizlere romantik film önerilerinde bulunacağız. Hem klasikleşmiş eserlerden hem de yenilerden oluşan listemizde her zevke hitap eden film bulmalısınız.

İlk olarak romantik komedilerden başlayalım. “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı filmde, genç bir çiftin aslında hiç tesadüf olmadan aşklarının birbirine sımsıkı bağlandığını izleyeceksiniz. “Ay Lav Yu” ise ufak bir Anadolu kasabasında geçen komik aşk hikayesini anlatmaktadır. İzlerken hem gülecek hem duygulanacaksınız.

Film Adı Yönetmen Yıl
Aşk Tesadüfleri Sever Ömer Faruk Sorak 2011
Ay Lav Yu Sahan Gökbakar 2010

Sıradaki filmlerimiz dram-romantizm türünden. “Aşkın İkinci Yarısı” adlı filmde, genç bir kızın kocasını kaybetmesinin ardından hayatını sürdürme mücadelesini ve bir yandan da hayatını bir düzene oturtmaya çalışırken yeni aşkını buluşunu görürsünüz. “Aşk ve Gurur” adlı filmde ise genç bir kadının erkekler dünyasındaki mücadelesini, karşısına çıkan zorlukları aşmasını ve aşkı bulmasını anlatır.

 • Aşkın İkinci Yarısı – Richard LaGravenese (2014)
 • Aşk ve Gurur – Joe Wright (2005)

Son olarak, çoğumuzun bildiği ve belki de izlediği birkaç klasikleşmiş romantik filmlerimiz var. Bunlardan ilki “The Notebook” adını taşıyor. Sevgi dolu bir not defterine yazılan hikayede, iki genç aşığın arasındaki ayrılıkla başlayan özlem dolu günleri, tekrar bir araya gelişlerini ve birbirlerine bağlılıklarını hissedeceksiniz. “Aşkın Ritmi”’nde ise iki yabancının müzik vesilesiyle aşkını anlatılır.

 1. The Notebook – Nick Cassavetes (2004)
 2. Aşkın Ritmi – Edgar Wright (2017)

Bu listede olmayan daha birçok romantik film var. Ancak hem klasikleri hem de yenileri bir arada sunan bizim listemizde herkesin zevkine uyacak bir film bulunduğuna inanıyoruz. Keyifli seyirler dileriz!

Aşkın Her Halini İzleyin: Farklı Romantik Filmler

Romantik filmler insanların hayatında önemli bir yere sahip olmuştur. İzleyicilerin, the end dediği filmler, romantiğin tüm renklerini gözler önüne seriyor. Doğru filmlerle, izleyiciler aşkın her halininde nasıl olabileceğini deneyimleyebilirler. Bu blog yazısında, farklı romantik film önerileri hakkında konuşacağız.

İlk olarak, romantizmin ta kendisi olan “The Notebook” filmi var. Bu film, Noah ve Allie’nin aşk hikayesi anlatılıyor. Genç Allie, çok zengin bir aileden gelirken Noah ise bir marangozdur. Yoksul ama mutlu bir hayatı tercih eden ikili, birbirlerine olan sevgileri için mücadele ediyorlar.

Film Yönetmen Oyuncular
The Notebook Nick Cassavetes Ryan Gosling, Rachel McAdams

Bir diğer film ise Richard Linklater tarafından yönetilen “Before Sunrise” filmidir. Filmde Jesse ve Celine, Viyana’da bir trenden indikten sonra tanışırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak, ertesi sabah Jesse’nin uçağına gitmek üzere olduğu için birbirlerinden ayrılacaklardır.

 • The Notebook, romantik komedi-drama türünde bir filmdir.
 • Before Sunrise, romantik dram türünde bir filmdir.

Son olarak, “500 Days of Summer” filmi var. Film, Tom ve Summer isimli iki karakterin aşk hikayesini anlatıyor. Ancak, film bir romantik komedi değil. Filmde, Summer’ın Tom’dan ayrılmasının ardından Tom’un yaşadıkları anlatılıyor. Bu filmde aşkın gerçek yüzü gözler önüne seriliyor.

Bu yazıda, farklı romantik film önerileri hakkında konuştuk. Bu filmler, sadece romantizmin değil, aşkın tüm yüzlerini yansıtan filmlerdir. Bu filmleri izlerken, izleyiciler tüm romantik duyguları deneyimleyebilirler.

Sevdiklerinizle İzleyebileceğiniz Eğlenceli Romantik Filmler

Sevdiklerinizle İzleyebileceğiniz Eğlenceli Romantik Filmler, birbirinden güzel romantik filmlerle dolu bir seçki sunuyoruz. Bu filmler, sadece romantizm dolu anları izlemekle kalmayacak, aynı zamanda keyifli ve eğlenceli anlar da yaşamanızı sağlayacak. İşte önerilerimiz:

Film Jenerik
La La Land (2016) Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend
The Proposal (2009) Sandra Bullock, Ryan Reynolds
10 Things I Hate About You (1999) Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt

La La Land, romantizm ve müzik dolu bir hikaye ile dolu. Ryan Gosling ve Emma Stone’un oyunculuk performansları, filmin tadını çıkarmanızı sağlayacak. Ayrıca, filmin müzikleri sizi tamamen saracak ve romantik bir atmosfer yaratacak.

The Proposal, Sandra Bullock ve Ryan Reynolds’un harika bir iş birliği yaptığı bir romantik komedi. İş arkadaşı Reynolds’u ailesine kız arkadaşını tanıtmak için yanıltan Bullock, onu Alaska’ya kaçırmak zorunda kalır. Ancak, beklenmedik olaylarla birlikte romantik bir bağ kurarlar.

10 Things I Hate About You, eğlenceli ve romantik bir film. Edebiyat dersinde tanışan iki genç, aralarında oluşan ilişkiyi anlatan hikaye, Heath Ledger ve Julia Stiles’ın muhteşem performansları ile filmi daha çekici hale getiriyor.

Bu filmler, sevdiklerinizle birlikte romantik bir akşam geçirmeniz için mükemmel seçeneklerdir. Unutulmaz anlar yaşamak için, söz konusu filmleri izleyebilirsiniz. Her biri farklı bir hikaye sunduğu için romantizm ve eğlence dolu anlar sizleri bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Film İzleme Siteleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir